English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: دوشنبه ١٠ مهر ١٤٠٢

آمار بازدید

بازديدکنندگان امروز : 6
بازديدکنندگان این صفحه: 260
کل بازديدکنندگان : 64416
بازديدکنندگان آنلاين : 1
آخرین بروزرسانی : 1402/06/20

 

 

چشم انداز (Vision):

مرکز تحقیقات نوروفیزیولوژی با رویکرد ایجاد هماهنگی بین شاخه های مختلف مرتبط با علوم اعصاب شامل شاخه های بالینی، علوم پایه، فنی مهندسی، سلولی ملکولی و غیره در پیشبرد پژوهش های بنیادی- کاربردی مسئله محور تلاش می کند تا با بهره گیری از نیروهای انسانی متعهد و توانمند در بهبود سلامت مردم، ارتقای مراقبتهای پزشکی و پیشرفتهای علمی در سطح ملی و جهانی در حیطه های مرتبط با علوم اعصاب بویژه در عرصه بیماریهای شایع نقش فعالی ایفا نماید و فعالیت خود را بر مدار اخلاق و شایستگی قرار دهد، تا آنجا که به یکی از مراکز تحقیقاتی علوم اعصاب برجسته و تاثیرگذار در کشور تبدیل گردد. این مرکز همچنین سعی دارد با حمایت از پژوهشگران پایه و بالینی  و جذب دانشجویان دکتری در حیطه علوم اعصاب در راستای چشم انداز خود باعث گسترش پژوهش‌های بنیادی و کاربردی شود.

این مرکز مصمم است در کنار انتشارات علمی معتبر، در تربیت و پرورش محققان  در عرصه فناوری نیز فعالتر عمل کرده و در ثبت اختراع دارو و تجهیزات پزشکی آزمایشگاهی وتولید دانش فنی حیطه های مرتبط با علوم اعصاب قدم های جدیدی بردارد.  چشم اندز چند ساله ی دیگراین مرکز، ایجاد ارتباط با سایر مراکز علمی و تحقیقاتی و جذب اعتبارات خارج از مرکز و مشارکت در برگزاری برنامه ها و گردهمایی های علمی و  فرهنگی مرتبط  و  برقراری روابط موثر در حیطه های مرتبط با علوم اعصاب در سطوح ملی و بین المللی است.

 رسالت (Mission) :

  • علوم اعصاب بعلت نیاز دانش و پژوهش در کشور و جهان به فعالیت های چند رشته ای در علوم اعصاب شکل گرفته است.
  • مرکز تحقیقات نورفیزیولوژی ، با در نظر گرفتن پتانسیلهای عملکردی استان آذربایجان غربی در تلاش خواهد بود که با ایجاد ارتباطات قوی و گسترده با صنعت، بستر فعالیت برای پژهشگران را درزمینه های تحقیقاتی نوتراسیوتیکال (غذا داروها) و گیاهان دارویی فراهم آورد.
  • مرکز علوم اعصاب در صدد است دانشجویان توانمند و علاقمند پژوهشی را جذب نموده و آموزش دهد و فعالیت های علمی پژوهشی دانشجویان و محققین و اساتید علاقمند را  در راستای نیازهای جامعه و رفع مشکلات  مهم منطقه ساماندهی کند.
  • این مركز   مصمم است  با پژوهش، نوآوری و تولید علم در زمینه علوم اعصاب با در نظر گرفتن پتانسیلهای عملکردی استان آذربایجان غربی  و همچنین در راستای مشکلات سلامت و بهداشت منطقه حرکت نماید.
  • مرکز در نظر دارد با استفاده از يافته های حاصل از انجام پژوهشهای پايه و بالينی به عنوان الگویی موفق در زمينه پژوهش هاي كاربردي در سطح کشور مطرح گردد.
  • ايجاد ارتباط با ساير مراکز علمي ، تحقيقاتي و جذب اعتبارات خارج از مرکز، از ديگر برنامه های کلان در راستای تبديل مرکز تحقيقات نوروفیزیولوژی  دانشگاه علوم پزشکی ارومیه به عنوان يکی از مراکز برجسته پژوهشی تحقیقاتی کشور است.
  • اهداف دیگر مرکز مشارکت در برگزاری برنامه ها و گردهمایی های علمی و  فرهنگی مرتبط ، برگزاری کارگاههای علمی مرتبط ، برگزاری مدرسه تابستانی دانشجویی و دانش آموزی، برقراری روابط موثر در حیطه های مرتبط با علوم اعصاب در سطوح ملی و بین المللی است تا برای توسعه علم محوری در امور پزشکی، اجرایی و سیاستگذاری نقش آفرینی كند.